Milá běžkyně, milý běžče,

v sobotu 9.4. se potkáme na sedmém ročníku Pyšelského kopečku, proto prosím věnuj pozornost praktickým informacím.

Stejně jako loni je start závodu u hasičské zbrojnice přímo na náměstí T.G. Masaryka v Pyšelích! Zde si budete moci vyzednout také startovní číslo, případně se registrovat na všechny trasy, pokud jste to nestihli online.

Příjezd autem:

Ve směru od Prahy sjížděj na Čtyřkoly nebo Čerčany a dále na Pyšely. Pozor silnice Pětihosty – Pyšely a Nespeky – Pyšely jsou uzavřeny, proto je nutné  využít jiných příjezdů. Ve směru od Benešova sjížděj na Čerčanském sjezdu. K parkování využij louku, která nám byla k tomuto účelu poskytnuta. Nachází se kousek od Sokolovny, cestou ke stavebninám. Na mapce je parkoviště vyznačeno modře, oranžově je označeno zázemí závodu a červeně nejkratší a nejbezpečnější příchod na start. Pár volných míst je take na náměstí a v okolích ulicích, ale prosím neparkuj mimo vyznačené plochy. Necheme nikomu blokovat výjezd ze dvora nebo komplikovat provoz.

Přímo v místě startu závodu parkování NENÍ MOŽNÉ.

Vlak :

Upozorňujeme, že vlaková zastávka Pyšely je od obce vzdálena cca 2km. Je lepší vystoupit v Senohrabech a do Pyšel dojet autobusem. Jede ale pouze od vlaku v 8:24, 10:24, pak až v 12:24 (a to už nestihneš registraci!! Druhou variantou je vystoupit v Čerčanech a vzít taxíka za cca 100,-(tel 732534584) anebo to prostě pěšky dojít ze zastávky Čtyřkoly nebo Pyšely.

Registrace :

Při platbě po 4.4. vezmi prosím potvrzení o zaplacení/kopii výpisu z účtu.

Pohyb se psy :

Canicrosaře prosíme, aby měli své pejsky na vodítku a uklízeli po nich. V prostoru startu, ale i na trati bude dostatek míst k občerstvení čtyřnohých parťáků.

Zázemí :

WC v budově Městského úřadu – sousední budova. Sprcha ani šatna jako taková boužel nebude k dispozici.

Trasa :

5/10/21km trasa bude vyznačena fáborky a šipkami z mouky. Přesto doporučujeme trasu pečlivě nastudovat a případně si ji stáhnout do chytrého zařízení. V lese bohužel můžeš narazit na značení jiného závodu. Aby Tě to nemátlo, tak měj prosím na paměti, že žádný barevný sprej nepoužíváme a s tímto značením nemáme nic společného.

77km trasa doznala několika změn, proto si prosím stáhni aktuální mapu z webu www.pyselskykopecek.cz/trasy Na turistických značkách bude značení hlavně na křižovatkách. Úseky s vlastním značením označíme tak, abys nezabloudil/a. Opět připomínáme, že značení sprejem je z jiného závodu, neřid se jím. Na startu bude k dispozici itinerář, který je už teď k nastudování na stejném odkazu jako trasa. Ze zkušeností z minulých ročníků je opravdu důležité si mapu s trasou stáhnout do chytrého zařízení, případně použít klasickou mapu a orientovat se podle itineráře. Stává se, že nám značení lidé strhávájí a někdy bohužel i trasu přeznačí jinam. Takže vždy a za každé okolnosti věř navigaci a hlavně itineráři, značení je pouze doplňkové. Na startu také každý obdrží chip, kterým bude potřeba se zalogovat na kontrolách. Kontroly jsou všechny dostupné na webu i s popisem. Pořádně je nastuduj dopředu, ať nedochází k penalizacím nebo dokonce k diskvalifikaci.

Občerstvení po doběhu:

Každý závodník dostane poukázku na pivo nebo limonádu dle vlastního výběru zdarma. Zda požije před či po závodě je samozřejmě jeho věc 🙂

Součástí zázemí je bufet a gril, takže se můžete těšit na vynikající klobásky a další občerstvení.

Kdo bude chtít po závodě klasické jídlo, jistě ho uspokojí restaurace Sokolovna, případně některá z hospod v okolí.

Protože se snažíme minimalizovat množství odpadu, tak si na trať vezmi svůj vlastní kelímek či láhev.

K nakouknutí a zakoupení bude také funkční oblečení s logem Pyšelského kopečku. Prima suvenýr nebo dárek pro někoho blízkého.

Moderuje opět skvělý Honza Smetana a těšit se můžeš i na skvělou pozávodní atmosféru. Celý organizační tým bude poctěn, když se hned po převlečení do suchého nesbalíš a dáš si něco dobrého k jídlu, pivko a zafandíš přibíhajícím běžcům z trati UltraPUNKtrailu na 77km. Když už někdo uběhne 77km v terénu Posázaví, tak si to fakt zaslouží 😊.

Těšit se rozhodně můžeš na TOMBOLU o parádní ceny od partnerů akce. 

TAK AŤ TI TO V SOBOTU BĚHÁ!!! 😊

Těšíme se na Tebe, krásný den Peter Matisko a tým Pyšelského Kopečku


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *